Scrisoare către... NOI

Buzău, 13 septembrie 2020

Dragi elevi și părinți,

Stimați colegi,

Adie vânt de toamnă, e foșnet și evenimentul principal al săptămânii care stă să înceapă e școala. Cu toții ne întoarcem cu speranța zilelor de soare pline și că TOTUL TREBUIE SĂ FIE BINE, că orice ușă închisă unei obișnuințe creează o poartă spre progres, deschide un alt drum către o destinație poate mai frumoasă decât cea pe care o plănuisem la începutul călătoriei.

Să privim acest nou început de an școlar ca pe o lecție a lui 2020 despre curaj care ne va face mai puternici.

Să fim încrezători că, oricâte provocări vor apărea pe parcurs, vom ști, la capătul acestei aventuri, că nu trebuie să renunțăm niciodată.

Educația trebuie să continue indiferent de vreme și vremuri! Doar împreună vom reuși!

Să ne fie bine tuturor!

Conducerea școlii